Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the broken-link-checker domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /chroot/home/cegesaja/pszichologia.szeszterke.ro/html/wp-includes/functions.php on line 6114

Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the advanced-ads domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /chroot/home/cegesaja/pszichologia.szeszterke.ro/html/wp-includes/functions.php on line 6114
A magatartás tanulmányozásának Tinbergeni kategóriái szerint milyen élettani folyamatok jellemzik a magatartást – példa – PSZICHOLÓGIA KIDOLGOZOTT TÉTELEK

A magatartás tanulmányozásának Tinbergeni kategóriái szerint milyen élettani folyamatok jellemzik a magatartást – példa

Inspirálódj, tanulj, de ne másolj! Azt a visszajelzést kaptam, hogy a kidolgozott pszichológia tételek blog tartalmát a tanárok különös figyelemmel követik mikor a plagizálást ellenőrzik.

Állatpszichológia, 3. tétel, pszichológia távoktatás

Niko Tinbergen 4 kategóriába sorolta a magatartás tanulmányozását, mely kategóriák a modern etológia alapját képezik:

  1. hogyan alakul ki a magatartás
  2. milyen élettani folyamatok jellemzik
  3. mi a funkciója a magatartásnak
  4. mi az evolúciós szerepe

A belső változások milyen magatartásformára és hogyan fejtik ki a hatásukat.

A külső és a belső tényezők együttese hozza létre azokat az idegrendszeri és hormonális változásokat, amelyek előidézik a megfelelő magatartást.

Példa:

A magányos galambtojó viselkedése. A kész tojásokat tartalmazó fészekre ültetett galambtojó nem fog azonnal költeni. A hímenk néhány napig udvarolnia kell mielőtt a nőstény költeni kezd. A hím látványa hatással van a petefészek tojástermelésére, és a progeszteronhormon termelődésére.

Amennyiben a tojót progeszteronnal kezelik, a tojó maga nem fog tojást rakni, de kikölti a fészekben levőket. Mindebből arra következtethetünk, hogy elengedhetetlen a külső környezet, azaz szükséges a tojások látványa, de a hím udvarlása is, annak érdekében, hogy a megfelelő hormonszint beálljon.

Inspirálódj, tanulj, de ne másolj! Azt a visszajelzést kaptam, hogy a kidolgozott pszichológia tételek blog tartalmát a tanárok különös figyelemmel követik mikor a plagizálást ellenőrzik.

Leave a Comment

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük